Škola zdravého vaření Zdraví začíná na talíři

Snídaně šampiónů II.

Snídaně šampiónů II.

Možná to dnes bude vypadat, že se opakuji, protože beru na paškál téma snídaně šampiónů, která má dnes velmi podobné složení jako jednička.

Naštěstí podobný není stejný, podívejme se tedy, co všechno přinese na první pohled zanedbatelná změna.

Vlastnosti receptu

1. Pohled do nutriční tabulky mluví sám za sebe. Množství bílkovin, vlákniny i tuků je ukázkové. Tuky se budou hodit spíše vytrvalostním aktivitám těla i mozku, bílkoviny zase využijí agresivnější „anaboličtí“ sportovci.

2. Obsah vápníku i jeho protihráče hořčíku šel nahoru také, poměrově se držíme naprosto úžasných hodnot. Z tohoto pohledu jsme díky těmto prvkům schopni podávat mnohem lepší fyzický i mentální výkon, aniž bychom se museli dopovat suplementy (velmi oblíbená činnost nejen sportovců, ale i nemalého procenta běžné populace). Znalost problematiky mi říká, že tuto snídani šampiónů můžeme vztáhnout i na potřeby nesportující populace jako želízko v ohni při boji s velmi rozšířenou latentní tetanií, o které naprostá většina lidí vůbec ani netuší, že ji má.

3. Přítomnost ovoce navyšuje antioxidační kapacitu pokrmu a dodává i některé vitamíny B komplexu, které mají přímý dopad na fungování nervové soustavy.

4. Úroveň stravitelnosti je skvělá, kdo nezkusí, neuvěří.

5. Glykemický index se drží při zemi i přes obsah menšího množství medu.

6. Termicky jsme také na neutrálu. V případě nutnosti prohřátí ztuhlých kostí není problém použít například kari koření.

7. V oblasti energetických tendencí se pohybujeme na straně mírnéjho jin.

8. Snídaně je celkově zásadotvorná. Další velký výzva zapnout mozek a začít uvažovat i v těchto relacích - každý zásadotvorný pokrm by měl být minimálně devadesáti procenty populace (kteří trpí překyselením) vzýván až do nebes.

Kategorie

Snídaně

Doba přípravy

5 minut

Přibližná cena

35 Kč

Autoři

Autor

Autorem receptu je Martin Jelínek - výživový specialista, sportovec, autor 7 knih a řady kurzů zaměřených na stravu a zdraví. Prohlédněte si vzorové recepty, na kterých pochopíte, jak je možné komplexně přistupovat k vaření a stravování.

  • Získejte přístup ke kompletním informacím týkajícím se vlastností receptu a jeho vlivu na zdraví.
  • Naučte se sestavit si jídelníček na základě aktuálních potřeb svého těla.
  • Zjistěte, jak vybírat zdravé suroviny a kde je pořídit.
  • Investujte do svého zdraví - odemkněte tento recept za pouhých 5 Kč.

Odemkněte a zobrazte si tento recept celý
Podívejte se, pro koho a proč jsou naše recepty vhodné

Podívejte se na dva vzorové recepty: Křupavá cizrna a Smoothie po tréninku.